Kontakt og besøksinformasjon

Telemarksgalleriet
O. H. Holtasgate 27
3678 Notodden

Tlf. 350 100 80
e-post: Telemarksgalleriet@nia.museum.no

Ansatte
Daglig leder: Helene Brekke. helene.brekke@nia.museum.no, 928 55 557.
Markedsansvarlig: Rita Engedalen. rita.engedalen@nia.museum.no, 920 94 584.
Fagansvarlig industrihistorie: Trond Aasland. trond.aasland@nia.museum.no
Kurator: Susanne Grina Lange. susanne.grina.lange@nia.museum.no, 482 71 764.
Formidling og booking: Aina Flaten. aina.flaten@nia.museum.no, 938 08 839.
Vert og omviser: Jon Harald Aspheim
Kafeleder: Eirin Liene Bakka.
Museumsverter: Silje Lie Bjerkan, Maria Flaten.

 

Åpningstider

Telemarksgalleriet & Lysbuen holder åpent
Tirsdag – fredag 12:00 – 16:00
Lørdag – søndag 12:00 –  17:00
Mandag stengt

Billettpriser*
Voksne – 100,-
Honnør/ student – 80,-
Venneforening – 60,-
Ungdom (12-18 år) – 30,-
Barn under 12 år – gratis

* Billettprisen inkluderer adgang til galleriet, kunstmuseet og industrimuseet.
I perioder er utstillingshallen stengt for skifte av utstillinger. Det gis da rabatert inngang til Lysbuen industrimuseum.

Omvisninger
Vi har profesjonelle omvisere for skole og private grupper. Ta kontakt på telefon 35 01 00 80 for bestilling.

Adkomst
Telemarksgalleriet ligger 10 mil fra Oslo, 6 mil fra Grenland og 3 mil fra Kongsberg. Timekspressen går hver time døgnet rundt hele året fra Oslo til Notodden. Fra Grenland går Bratsbergbanen, og det er enkel adkomsten med bil fra hvor som helst i landet. Her finner du kart og veibeskrivelse. Du kan også bruke NAF sin ruteplanlegger.

Parkering
Vi har en stor, avgiftsfri parkering.

Overnatting
For å finne overnatting på Notodden kan du besøke HotelsCombined.

Universell utforming
Museene er lagt til rette for alle, også de med nedsatt funksjonsevne. Det er satt inn heis i galleriet for enkel adkomst til industrimuseet.